Haberler

Bursa Yıldırım’da Saliha Erdim’den altın öğütler

Bursa’da Yıldırım Belediyesi’nin düzenlediği ve Uzman Aile Danışmanı Yazar Saliha Erdim’in konuşmacı olarak katıldığı ‘Ailede Mutlu Çocuklar Yetiştirmek’ konferansına Yıldırımlılar yoğun ilgi gösterdi.

Haber Giriş Tarihi: 22.11.2022 13:00

Haber Güncellenme Tarihi: 22.11.2022 13:00

BURSA (İGFA) – Yıldırım Belediyesi, Uzman Aile Danışmanı ve Yazar Saliha Erdim’i Yıldırımlılarla buluşturdu.

Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fethi Yıldız ve vatandaşlar katıldı. ‘Ailede Mutlu Çocuklar Yetiştirmek’ konu başlığı üzerine konuşan Erdim, ailede çocuk eğitiminin sırlarını dinleyicilerle paylaştı.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, vatandaşların taleplerine göre alanında uzman kişileri Yıldırımlılarla buluşturmaya devam edeceklerini kaydetti.

Yıldırım Uludağ’ın eteklerine kurulmuş, derelerle, vadilerle bezenmiş bir ilçe olarak tanımladıklarını belirten Başkan Yılmaz, kentin ana unsurunun beton binalar değil insanın kendisi olduğuna inandıklarını vurguladı.

Medeniyetimizin en temel yapı taşı birey değil aile olduğuna değinen Başkan Yılmaz, “Yollar yapıyorsak gönüllere ulaşmak için yapıyoruz. Yüzbinlerce metrekare yeşil alan kazandırıyorsak gönüllerin neşe ve huzur bulması için yapıyoruz. Çünkü biz tüm bu coğrafyaya gönül coğrafyası diyoruz. Saliha Erdim Hocamıza bizlere gönlümüzü inşa edecek bilgiler verdikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

ERDİM’DEN ALTIN ÖĞÜTLER

Çocukların güçlü bir niçini ve duygusal bir bağı olması gerektiğini aktaran Saliha Erdim, çocuklarda 7 yaşa kadar öğrenmenin görmeye bağlı olduğunu belirterek, “Bunun için davranışlar en büyük öğretmenlerdir” dedi.

“Bir çocuğun nazik, kibar, saygılı olmasını istiyor isek biz öyle olacağız” diyen Erdim, “Bunu çocuk için değil kendimiz için yapacağız. Biz ne yaparsak oyuz. Niyetimiz ne ise onu yaparız. Niyeti kişiye rengini verir. Sevdiğimiz şeyleri öne alırız onun için fedakârlık yaparız. Yüreğimizdeki kadar konuşur ona göre davranırız. Çocuğun yüreğine dokunmayan hiçbir bilgi sonsuza kadar kalmaz. Çocuk sevdiğini model alır. Çocuklarının gönlüne giremeyen anne babalar aklına giremeyecekler. Biz bize düşeni yapmalı sonucunu Allah’a bırakmalıyız.  Ayrıca çocuklarımız neden bunu yanlış yaptı diye değil de nereyi boş bıraktım da böyle oldu diye kendimizi sorgulamalıyız.  Biz sonucu söndürmeye devam ederken sebepleri değiştiremeyiz. Önemli olan sebepleri değiştirmek. Bir sistemi kendi haline bırakırsak oradan iyi bir şey beklemek hayaldir. Çocuklarımızın nasıl olacağı bize bağlı. Bizim nasıl olacağını kendi içimizde nasıl olduğumuz ile alakalı. İyiliğin kaynağı olmayı kendimize ilke edinmemiz gerekiyor. Allah hakkın ve hakikatin peşinde koşmayı ömür boyu herkesin rızkı kılsın” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu