Sponsorlu Bağlantılar

Transaksiyonel Analiz Eğitimi Sürecine Genel Bakış

Transaksiyonel Analiz Eğitimi Sürecine Genel Bakış

Transaksiyonel analiz, hayatın aslında senaryolar üzerine şekillendiğini ifade etmektedir. Transaksiyonel analiz eğitimi, katılımcıların başkalarıyla iletişim kurma esnasında, uyaranlara nasıl tepki verdiğiyle bağlantılı verilmektedir. Bunun bilinçli bir şekilde verilmesi söz konusu olduğundan analiz esnasında kendilerini daha derinden anlamalarını sağlamaktadır. Yaşam kurgularının dönüştürülmesi noktasında size güçlü bir araç sunmaktadır. Transaksiyonel analiz teorisinin temel kavramların öğrenileceği bir alan oluşturulmaktadır.

Kişilik, insan ilişkileri ve iletişim, insani gelişim yönünde derinlemesine bir bakış açısının kazandırılması sağlanmaktadır. Transaksiyonel analiz teorisinin sağladığı yöntemler ve modellerle danışanların davranış örüntüleri bu eğitimle değiştirilmektedir. İnanç sistemleri, karar verme süreçleri böylece anlaşılabilecek ve kişiler yeni seçenekleri eğitim sürecinde değerlendirebilecektir. Psikoterapi eğitimi elbette hazır yol ve yöntemler çerçevesinde verilmemektedir. Öncelikle insanın kendini tanımasında önemli anahtar bilgiler dahilinde eğitim verilmektedir.

Transaksiyonel Analiz Eğitimi Sonunda Öğrenilecekler

Dış dünyanın anlamlandırılması için önce iç dünyasının anlamlandırılmasını sağlayan Transaksiyonel analiz eğitimi, iç dünyanızı fark etme şansını yakalamanız için tercih edilmektedir. Kişiler kendi iletişimlerini bugüne kadar nasıl kurduysa, yapılandırdıysa bunların sebepleri üzerinde durup çalışmak, daha fazla verim almaya yol açmaktadır.

Transaksiyonel analiz eğitimi sonunda neler öğrenileceği şu şekilde ele alınabilir;

  • Transaksiyonel analizin temel kavramlarının tam anlamıyla çözümlenmesi
  • İletişime transaksiyonel analiz çerçevesinden bakılması
  • Transaksiyonel analiz doğrultusunda yaşarken çatışmaların ve iletişimin yöntemlerinin öğrenilmesi

Hayatta genel kritik tıkanıklıkların açılması, değişim ve dönüşümün insan hayatında hissedilir olması Uyumlu Yaşama Akademisi’nin eğitimin amaçlarının başında gelmektedir.

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu