Yerel

Bursa Mudanya, Kumyaka için hayvan barınağına ön izni aldı

BURSA (İGFA) – Mudanya’nın kırsal mahallelerinden Kumayaka’da Göktepe Mevkii’nde bulunan 13 bin metrekarelik alanda Mudanya Belediyesi’nin planladığı ‘Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Barınak’ projesi ile ilgili bir kurumdan daha ön izni aldı.

Söz konusu alan için daha önce Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile DSİ Müdürlüğü’nden gelen uygunluk yazısı ardından Tarım ve Orman Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü’nden de olumlu görüş geldi.

Mudanya’nın kırsal mahallelerinden Yaylacık, Çepni ve Nilüfer köy sınırları içerisindeki arazilerde yapılması için izin yazısı yazıldığı anacak ‘uygunluk’ alamadıklarını belirten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, ikinci hizmet dönemindeki vaatlerinden biri olan barınak projesini bir an önce hayata geçirmeyi hedeflediklerini söyledi. Başkan Türkyılmaz, alanla ilgili ön izni aldıklarını belirterek, “Şimdi kesin iznin alınması için atmamız gereken plan değişikliği adımlar var. Tüm yasal işlemleri kısa sürede gerçekleştirecek, ardından da projemizin startını vereceğiz. Oluşturulacak merkezde minik dostlara tedavi, ameliyat, ilaçlama ve kısırlaştırma işlemlerinin yanı sıra konforlu bir konaklama hizmeti sunmak istiyoruz. Sadece Mudanyalıların değil, tüm Bursa’dan da hayvanseverlerin ziyaret edebileceği alan oluşturacağız” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu